Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa - czym kierować się przy wyborze?
Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa? Dla osób, które nie są obeznane z tematem, wybór może wydawać się bardziej skomplikowany niż jest w rzeczywistości. Szlifierka, jako poręczne urządzenie (wykorzystywane zarówno podczas remontów, jak i w zakładach produkcyjnych wielu firm) pozwala pracować z różnymi materiałami i ostatecznie nadawać im kształt. W zależności od powierzchni danego surowca, jego faktury oraz właściwości, wybiera się odpowiednie narzędzie. Szlifierka oscylacyjna a mimośrodowa - jako profesjonalny sklep z elektronarzędziami przedstawimy ich różnice oraz zastosowanie.
Na co zwracamy uwagę, wybierając szlifierki oscylacyjne i mimośrodowe?
Zanim przejdziemy do sedna artykułu, czyli kwestii skupionych na tym, czym się różni szlifierka oscylacyjna od mimośrodowej, zwrócimy uwagę na inny, równie ważny aspekt. Mowa tu oczywiście o kryteriach wyboru, które pomagają podjąć decyzję o zakupie.
Szlifierka mimośrodowa czy oscylacyjna? Inwestując w tego typu elektronarzędzia trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
- do jakich powierzchni będą wykorzystywane? Jaki rozmiar stopy szlifierskiej będzie najbardziej przydatny?
- jaka powinna być moc silnika? Jak często urządzenie będzie eksploatowane?
- jaka jest preferowana ilość oscylacji na sekundę?
- jaka powinna być jakość urządzenia, przekładająca się na jego cenę? Bez względu na to, czy szlifierka jest mimośrodowa czy oscylacyjna, warto zadbać o to, aby wybrany model był lekki, a przy tym wytrzymały oraz bezawaryjny. Należy upewnić się, że jest także odporny na zapylenie.
Szlifierka oscylacyjna - cechy charakterystyczne
Nowoczesna szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa? Pierwszy model z pewnością sprawdzi się w przypadku powierzchni płaskich oraz lekko zaokrąglonych. W zależności od tego, jaka szlifierka oscylacyjna zostanie wybrana, można ją wykorzystać do wygładzenia powierzchni blatów, mebli oraz drzwi. Jej stopka jest zazwyczaj prostokątna, dlatego też świetnie radzi sobie z narożnikami. Pod tym względem stopka okrągła wypada gorzej.
Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa. Model oscylacyjny odznacza się dużą precyzją działania (zwłaszcza z niewielką stopką). Prowadzony jest on z wyczuciem i pozwala na szybką obróbkę. Warto o tym pamiętać, wybierając szlifierki do drewna i metalu.
Szlifierka mimośrodowa - cechy charakterystyczne
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku powierzchni wklęsłych oraz wypukłych. Szlifierka mimośrodowa a oscylacyjna - który z modeli poradzi sobie lepiej z takim zadaniem? Oczywiście mimośrodowy.
Najlepsza szlifierka mimośrodowa do drewna, gipsu, a nawet metalu, wyposażona jest w elastyczny talerz szlifierski, który świetnie dopasowuje się do kształtu każdej powierzchni. Nakładka porusza się nie tylko w sposób oscylacyjny, ale i obrotowy, co zwiększa jej wydajność, a co za tym idzie, skraca czas pracy.
Czym jeszcze różni się szlifierka mimośrodowa od oscylacyjnej? Przede wszystkim:
- może pełnić funkcję polerki - wystarczy zmienić tarczę,
- wykorzystywana jest do wielu powierzchni. Sprawdzi się nawet na karoserii samochodowej,
- ma wiele zastosowań. Tego typu szlifierki akumulatorowe wykorzystywane są do renowacji mebli, a także zdzierania powłok malarskich. Radzą sobie dobrze na dużych powierzchniach, lepiej aniżeli modele oscylujące.
Narzędzia stolarskie to bardzo szeroka i rozbudowana grupa produktów, która pozwala na precyzyjną obróbkę wybranego w danym momencie materiału. Jako sklep z elektronarzędziami przygotowaliśmy w tym dziale bogatą listę wyrobów, a w tym: tarcze do drewna oraz frezy do drewna. Na uwagę zasługują również liczne narzędzia akumulatorowe, a w tym: latarki, wiertarki, wkrętarki, piłki tarczowe, opalarki i wiele innych.